Trupejevo poldne

V soboto, 15.7.2017, ste vabljeni na Trupejevo poldne - razgleden vrh, ki leži nad Gozdom Martuljkom in preko katerega teče slovensko-avstrijska meja. Zbirno mesto je na avtobusni postaji ob 6.00, od koder se bomo s kombijem odpeljali proti izhodišču. Strošek prevoza bo cca. 20 €. S seboj potrebujete opremo za sredogorje (visoke čevlje z narebričenim podplatom, pohodne palice, rezervna oblačila - v hribih je lahko hladno tudi poleti, zaščito pred soncem...). Hrana in pijača je iz nahrbtnika, saj na poti ni kakšne planinske koče. Prijave zbirata do četrtka dopoldne Katja 031616896 in Simona 041487872, ki tudi vodite pohod.

Še nekaj o poti:

Iz vasi Srednji vrh se bomo odpravili po gozdnem kolovozu, ki nas bo po jekaj 10 minut hoje pripeljal povsem do potoka Jerman. Naprej se bomo vzpenjali ob potoku, ga nekajkrat prečkali. Višje nas pot vodi mimo nekaj opuščenih stanov na Hudih hlevih, nato pa se položi in nas v nekaj minutah nadaljnje hoje pripelje do širše gozdne ceste, katero dosežemo na njenem koncu (predel imenovan Železnica). Pot nadaljujemo po majhni dolinici vse do lovske koče in od tam naprej na sedlo med Trupejevim poldnem in Lepim vrhom, od koder je le še skok do vrha, do katerega so približno 3 ure hoje. Vrh je zelo razgleden in nam nudi pogleda na venček vršacev Julijskih Alp in na drugi strani na Avstrijo. Sestopili bomo na Blekovo planino in od tam nazaj do izhodišča (cca. 2.30 ure).