Štimpah 23.1.2010

Zbralo se nas je 20 nadobudnežev, ki smo hoteli pregnati sivino sobotnega januarskega jutra. Na  postaji v Radljah smo nestrpno čakali na prihod avtobusa ter se nato prav po osnovnošolsko namestili po sedežih.

Iz Štimpaha smo se po prečkanju magistralne ceste v gosjem redu podali v hrib. Ozka,  uhojena stezica, ki jo je izoblikovalo štirideset podplatov se je vijugala ob remšniškem potoku. Lepoto jutra je dopolnjeval pogled na ledene sveče, mestoma zaledenelo površino potoka,pod katerim je tekla kristalno čista voda, v s snegom odete veje dreves ter tišina, ki smo jo motili samo mi.
Po dobri uri in pol smo zazrli v nebo vzpenjajoč zvonik remšniške cerkve, se seznanili z zgodovino kraja, nato pa nadaljevali pot mimo Brnavca, Znajdena, Grajfa, Županka  proti Radljam.

Bogatejši za doživeto lepoto in prijaznost ljudi, ki smo jih srečali, smo si po dobrih petih urah druženjazaželeli: »Srečno do naslednjega pohoda«

Pa še fotografije.